Kaya Sabancı’nın darbedilmesinde yeni detaylar: 15 kişinin ifadesi alındı

Bodrum Türkübükü’nde site sahibi Vedat Aşçı ve korumları tarafından darbedilen Kaya Sabancı olayıyla ilgili yeni detaylar gündeme geldi.

Sol gözüne darbe alan ve hastanede tedavisi süren Kaya Sabancı’nın darbedilmesine ilişkin 15 kişinin ifadesine başvuruldu.

İfadesine başvurulan 15 kişi akabinde ise serbest bırakıldı.

Ayrıca Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kaya Sabancı ile Vedat Aşcı’nın ifadelerini tedavi gördükleri hastanede aldı.

“Ben kavgaya karışmadım”

Sabancı ve Aşçı’nın verdikleri ifadelerinde karşılıklı olarak birbirlerini suçladıkları öğrenildi. Aşçı’nın ifadesinde tartışmanın itekleme ile başladığı ve bu esnada Kaya Sabancı’nın düşerek kafasını çarptığı, sonrasında korumaları ile Sabancı arasında kavga yaşandığını söylediği ve kendisinin kavgaya karışmadığını söylediği öğrenildi.

Birbirlerinden şikayetçi oldular

Her iki iş insanının da karşılıklı olarak darbedildikleri iddiasıyla birbirinden şikayetçi olduğu belirtildi. Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadesine başvurulan korumalar ile görgü tanıklarının ifadelerinin ardından da serbest bırakıldıkları bildirildi.

Tedavileri devam ediyor

Her iki iş insanının da tedavileri sürüyor. Kaya Sabancı’nın darp sonrası düşerek kafasını çarptığını söylemesi nedeniyle kafa ultrasonun çekildiği de öğrenildi.

Savcının her iki iş insanının yaşını dikkate alarak gözaltı kararı vermediği öğrenildi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir