Hollanda – Türkiye maçında Clement Turpin’den tartışmalı kararlar! VAR devreye girmedi

2024 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçında A Milli Futbol Takımı, Hollanda ile kozlarını paylaştı. Heyecan dolu müsabakada Clement Turpin görev aldı. Clement Turpin’in maç içinde verdiği ve vermediği kararlar dikkat çekti.

10’uncu dakikada Hollanda savunmasının arkasına sarkmak isteyen Barış Alper Yılmaz, Stefan De Vrij’in müdahalesiyle yerde kaldı. Barış Alper Yılmaz’ın önündeki bomboş durumda topa gidemediği pozisyonda faul düdüğü çıkmadı.

Berlin Olimpiyat Stadyumu’ndaki Türk taraftarlar, bu karar sonrası hakemi ıslıkladı. Clement Turpin’in kararı değişmedi.

XAVI SIMONS’TAN ÇOK SERT MÜDAHALE

A Milli Futbol Takımı’nın sağ kanattan geliştirdiği atakta Xavi Simons, Mert Müldür’ün bileğine bastı. Mert Müldür bu pozisyon sonrası acılar içinde yerde kaldı. Zeminin ıslak olmasının avantajı nedeniyle Mert Müldür’ün ayağı kaydı ve daha büyük bir sakatlığın önüne geçildiği gözlemlendi. Mert Müldür için bu pozisyon sonrası sağlık ekipleri oyun alanına girdi.

Maçın hakemi Clement Turpin yakından takip ettiği ve faul düdüğü çaldığı pozisyondan sonra sarı kartına başvurdu. Clement Turpin, Xavi Simons’a sarı kart gösterdi. Maçın VAR hakemi bu sert müdahale sonrası herhangi bir tavsiyede bulunmadı.

Öte yandan Alman rejisi Xavi Simons’un Mert Müldür’e yaptığı faulde pozisyonun tekrarını göstermedi. Alman rejisi, tribünlerdeki Türk taraftarları da göstermekten çekindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir